Čeští šachisté pomohli Indii a moravským vinařům

Při charitativní simultánce nejlepšího českého šachisty Davida Navary pro kéralský vakcinační fond bylo vybráno 160 700 korun, které byly deslány na CMDRF fond (Chief Minister´s Distress Relief Fund) do Kéraly (stát v jihozápadní Indii).

Vybraná částka umožní naočkovat skoro tisíc lidí v Indii proti nemoci Covid-19. Za tuto podporu přišel šachistům do Obecního domu, kde se charitativní simultánka 29. června konala, poděkovat indický velvyslanec Hemant Kotalwar. Šachisté si zároveň koupili 54 lahví vína z vinařství Brázdová, a podpořili tak konkrétní jihomoravské vinaře, jejichž dům v Lužicích pár dnů před simultánkou zdevastovalo ničivé tornádo.

Charitativní simultánku, ve které hrál i předseda vlády Andrej Babiš, pořádaly Šach Mat s. r. o. a Pražská šachová společnost. Partnery akce byly Obecní dům, v jehož nádherném Grégrově sále se hrálo, a společnost Motorpal, výrobce vstřikovacích systémů pro dieslové motory.

 

Akce vyvolala obrovskou odezvu v indických médiích. Dvě kéralské televize, hlavní zpravodajský web a několik deníků zveřejnily dlouhé reportáže. Velký článek o charitativní simultánce přinesl i celoindický deník Hindu Daily či největší šachový server ChessBase India.

Autor Jan Jílek 

Zdroj www.sachy.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*